© Michael Lionstar

Šeštadienis, lapkričio 10 d.
15.00 Kiti horizontai. Susitikimas su Alan Lightman (JAV)
Dalyvauja rašytojas Alan Lightman, renginį veda istorikas Aurimas Švedas
Menų spaustuvė, Juodoji salė

Alanas Lightmanas
Ar pažįstame pasaulį, kuriame gyvename? Ar tikime gyvenantys tikrą, o ne iliuzinį gyvenimą? Ar esame tikri, kad šis mūsų gyvenimas yra vienintelis? Įvairios šių laikų mokslo teorijos galėtų sugriauti ne vieną mūsų įsitikinimą ar net pažadinti iš migdančio kasdienės rutinos ritmo. Būtent taip skaitytojus veikia ir Alan Lightman knygos: jos atveria akis, iš jų plūsteli gyvybės, paslaptingumo, naujų idėjų.

A. Lightman – rašytojas ir fizikas, humanitarinių ir tiksliųjų mokslų specialistas, dėstęs Harvardo universitete, Masačiusetso technologijos institute, įvertintas daugeliu apdovanojimų, žinomų esė apie mokslą ir beveik trisdešimties knygų autorius. Jo modernia klasika tapęs, daugiau nei į trisdešimt kalbų išverstas, žymius kūrėjus įkvėpęs romanas „Einšteino sapnai“ (2016) sulaukė didelio lietuvių skaitytojų susidomėjimo. Skaitytojas kartu su jaunuoju A. Einšteinu, kuriančių reliatyvumo teoriją, nukeliamas į daugelį galimų pasaulių, kurie remiasi realiais fizikos dėsniais.
Šiemet Lietuvoje išleista ir A. Lightman esė rinktinė „Atsitiktinė visata: pasaulis, kurį maneisi pažįstąs“ (2018). Knyga kviečia naujai pažvelgti į visuotinai pripažintas tiesas, įtraukia į paradoksalius visatos slėpinių apmąstymus.

„Manau, kad gera literatūra dažnai yra provokuojanti, ypač idėjų literatūra“, – yra sakęs A. Lightman. 2012 metais, parašęs knygą „Mr g“ („Ponas g“), jis sakosi žinojęs, kad kai kuriems mokslo ir religijos atstovams nepatiks Ponas g. Tačiau jis kliaujasi skaitytojais, vertinančiais literatūrinės kūrybos pasakojimą, kuriame kartu gali gyventi mokslas ir dvasingumas.
VU Istorijos fakulteto kultūros istorikas dr. Aurimas Švedas kuria iškilių Lietuvos mokslo ir meno pasaulio asmenybių portretus, tyrinėja istorinės vaizduotės teritoriją. Jis turi savo skiltį savaitraštyje „Literatūra ir menas“, yra parašęs ir sudaręs aštuonias knygas, tarp jų – visuomenės susidomėjimo sulaukusią knygą „Irena Veisaitė: Gyvenimas turėtų būti skaidrus“.

 

Rėmėjai

 

ORGANIZATORIAIRENGINĮ REMIA JAPONIJOS AMBASADAPARTNERIAI

PR Service/Edelman Affiliate
Kultūros ministerija
Lietuvos Kultūros Taryba
Nordic Council of Ministers Office in Lithuania
Nordplus
Literatūra ir menas
Shakespeare Boutique Hotel Vilnius
Vilniaus miesto savivaldybė
Lietuvos vertėjų asociacija
Aukso žuvys
Apostrofa
Baltos lankos
Wallonie-Bruxelles International
Pegasas
Rara
Finnish Literature Exchange
Swedish Art Council
Martyno Mažvydo biblioteka
Vilniaus Literatūras MiestasINFORMACINIS PARTNERIS

LRTFESTIVALIO NAMAI

Menų spaustuvė