Kristina Sabaliauskaitė

Nuo išskirtinai sėkmingo 2008 m. istorinio romano „Silva rerum“ debiuto antrą savo sukurtų bestselerių dešimtmetį skaičiuojanti lietuvių autorė. Rašytojos vardas siejamas ir su įspūdingu lietuviško istorinio romano atsinaujinimu ir didžiulio susidomėjimo lietuvių literatūra atgimimu.

Sabaliauskaitė – dailės istorikė ir menotyros mokslų daktarė, kurios tetralogija „Silva rerum“ (2008–2016) sulaukė milžiniško skaitytojų dėmesio, daugybės pakartotinių leidimų, kritikų pripažinimo Lietuvoje bei sėkmės kaimyninėse valstybėse. Jurgos Ivanauskaitės premija (2008), Metų knygos nominacija (2009, 2011), Liudo Dovydėno premija (2015), ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis (2017) ir kiti prestižiniai apdovanojimai. Lenkijoje 2016 m. pirmasis „Silva rerum“ romanas pateko į prestižinės Vidurio Europos literatūros premijos „Angelus“ finalą. 2018 m. „Silva rerum II“ skaitytojai išrinko į Metų knygos rinkimų finalą (istorinio romano kategorija).

Rašytoją sėkmė lydėjo ir kitų literatūros žanrų kategorijoje. 2012 m. pasirodęs jos apsakymų rinkinys „Danielius Dalba & kitos istorijos“ tapo bestseleriu.

Naujausias K. Sabaliauskaitės istorinis romanas „Petro imperatorė“ (2019) – įtaigus, istoriniais šaltiniais paremtas tekstas apie Rytų ir Vakarų kultūrų, mentalitetų sandūrą. Per vienos santuokos istoriją pasakojama apie laiką ir prievartą, įvairias asmens priklausomybes, skylančius ir iš naujo save kuriančius personažus, istorijos smurtą ir kerinčias ateities vizijas.

Rašytoja taip pat įvardijama ir kaip vienas stipriausių istorinio romano balsų Europoje.